Необична опсесија со чевли

Гвен Марфи е скулптор со неразбирливо голема пасија за чевли. Резултатот од неговата желба за уметничко изразување и опседнатоста со чевлите се преточува во скулптури кои се спој од врвот на човечката фигура и обувките кои се вообичаено наменети за најдолниот дел. Чудно, но креативно, нели?

Необична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевлиНеобична опсесија со чевли


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. cuska255 Reply

    i
    kako ke
    gi oblecis 😀

Остави коментар