„Мислев на тебе“

„Мислев на тебе“

„Мислев на тебе“ (Thought of you) е фантастична 2Д анимација, комбинирана со традиционални техники, дело на уметникот Рајан Вудворд.

„Мислев на тебе“

Наместо анимација со јасна приказна, Рајан одлучил да креира дело кое допира до личните чувства на гледачот, притоа секој доживувајќи го на различен начин. Инспирацијата доаѓа од комплексноста на интимните врски.

„Мислев на тебе“

Мислев на тебе е дел од личниот проект на авторот, Conte Animated, кој се базира на неколку концепти: цртање на човечки фигури со примена на различни креативни пристапи, 2Д анимација, современ танц и експериментирање.


Доколку сакате да го видите начинот и процесот на работа на анимацијата, погледнете го краткиот документарец.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар