Топ трендови за оваа сезона

Топ трендови за оваа сезона

Модата константно се менува и не секогаш имаме можност целосно да сме во тек со најновите трендови. Но овие неколку работи се дефинитивно „must have“ за оваа сезона. Дозволете боите да заиграат во вашиот плакар и отворете ја сезоната пролет-лето со впечатливи дезени!Топ трендови за оваа сезона

1. Шминка во пастелни бои

Кармин, сјај за усни, сенки за очи во пастелни бои… Ќе бидете впечатливи и забележани.Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона

2. Обувки со впечатливи бои

Розови, сини, жолти… привлечете го вниманието кон вашите потпетици!Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона

3. Облека на риги

Никогаш нема да погрешите со одбирање на едноставен дезен на риги.Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона

4. Боја на ментол

Ментол зелената е ин оваа сезона. Одберете парчиња облека во оваа боја кои делуваат навистина освежувачки.Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона

5. Црно-бела комбинација

Оваа комбинација едноставно не излегува од мода, затоа е секогаш добредојдена во вашиот гардеробер.Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона

6. „Обратен“ француски маникир

Секогаш е супер да се направи нешто необично и да се свртат нештата наопаку, нели? Пробајте еден поинаков француски маникир.Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона

7. Цветен дезен

Во пролет или лето, секогаш имаат предност цветните дезени, без разлика дали станува збор за фустан, здолниште, обувки или маица.Топ трендови за оваа сезонаТоп трендови за оваа сезона


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар