Најчести грешки при бојадисување на косата во домашни услови

За да ги добиете посакуваните резултати, избегнувајте ги овие девет најчести грешки при домашно бојадисување на косата.
Датум: 31 мар 2015
, Автор:

10 нешта кои секоја девојка ги прави по раскинување

И покрај тоа што секоја личност има свој различен начин на справување со вакви ситуации, сепак сигурни сме дека ќе се пронајдете во дел од овие постапки...

Креативни пити кои би ви било жал да ги јадете

Неверојатно креативни и вистински кулинарски ремек-дела.

6 работи со кои жените се опседнати, за кои на мажите не им е гајле

Жените постојано покажуваат опседнатост околу овие неколку работи затоа што сметаат дека тие им се многу важни и на мажите, но тие имаат малку поинакво мислење за нив...

Креативни и луди начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Утре е 1 април, па доколку сè уште не сте смислиле злобно смешен начин да си поиграте со вашите пријатели, соработници или непријатели, тогаш погледнете ги овие креативни начини на кои ќе предизвикате нивното срце да прескокне еден удар.

Откријте го одговорот на овие загатки и ќе го откриете одговорот на некои важни прашања за животот

Сократ сметал дека преку решавање загатки може да се развие критичко мислење и да се дојде поблиску до решавање на некои важни прашања за животот.

Модели на црни кожни јакни кои оваа пролет се во тренд

Погледнете ги овие модели кои се најпопуларни во моментов, па можеби ќе добиете инспирација и за вашата нова пролетна кожна јакна...

4 навики на вистински среќните парови

Прочитајте ги следниве неколку начини за кои психотерапевтите тврдат дека можат да им помогнат на сите партнери да најдат среќа и задоволство во својата врска.

Брза, вкусна и здрава безглутенска храна

Овие рецепти ќе им се допаднат на сите, без разлика дали имате проблем со глутенот или не.

10 причини зошто другарките од детството остануваат засекогаш најдобри

Пријателките од детските денови кои сме ги одбрале спонтано следејќи го инстинктот на искреност се оние кои остануваат за цел живот. Со најдобрите другарки градиме врски кои се многу поголеми од обичните пријателства.
Датум: 31 мар 2015

Не ги употребувајте овие 6 реченици на работа ако сакате да бидете сфатени сериозно

На работа треба да оставите впечаток дека сте личност со која колегите можат да соработуваат и затоа треба за себе да создадете слика на човек на кој може да му веруваат и на кој може да сметаат.

Изгледа чоколадото е многу подобро за мозокот отколку што досега се верувало

Чоколадото можеби е најдобрата храна за утеха, но дали истовремено е и најдобрата храна за мозокот?
12