Креативни и луди начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Креативни и луди начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Утре е 1 април, па доколку сè уште не сте смислиле злобно смешен начин да си поиграте со вашите пријатели, соработници или непријатели, тогаш погледнете ги овие креативни начини на кои ќе предизвикате нивното срце да прескокне еден удар. Но, сепак внимавајте да не претерате. Постојат многу начини на кои можете да се забавувате, но одберете го оној кој е најсоодветен за личноста со која планирате да се пошегувате.

Зарем има подобар начин за расонување?

(1) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Направете го ова само ако сте подготвени таа цел ден да не ви зборува

(2) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Хорор изненадување на место каде што не може лесно да се избега

(3) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Бидете подготвени да купите нов фен

(4) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Залепете ги неговите или нејзините папучи за подот со супер лепак

(5) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Изненадете го/ја додека се подготвува да го изнесе ѓубрето надвор

(6) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април

Никогаш не е доволно од трикови со ментос бонбони и газирани пијалаци

(7) Креативни начини на кои можете да се пошегувате со вашите најблиски за 1 април


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар