08 мај 2013 | Кафе пауза

Топ 10 ерогени зони кои често ги запоставуваме

Посветувањето внимание на тие занемарени делови од телото може да донесе неочекувано уживање...
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Пет вкусни идеи за смуди

Идеи за освежување со кои нема да згрешите...

Фенг шуи за вашиот дом

Начин на декорирање на просторот за да можете да ја постигнете максималната хармонија како резултат на протокот на позитивна енергија помеѓу вас и околината...

Книга: „Еднаш во животот“ – Кети Кели

„Некаде пишуваше дека времето има две димензии: должината му е во ритамот на срцето, а широчината во ритамот на страста“.
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Оксфордки – удобни и тренди

Оксфордките за првпат биле претставени на почетокот на 19 век во Шкотска и Ирска, но во последно време прават вистински бум во модата. Оригинално биле произведувани од кожа, но денес ги има во безброј модели и дезени...
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Која е најлошата храна за консумирање пред спиење?

Некои продукти треба да избегнувате да ги консумирате во вечерните часови пред спиење, бидејќи тие можат да ви го нарушат сонот, но и да предизвикаат други здравствени проблеми, како зголемена телесна тежина и намален имунитет.
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Мистични пејзажи од урбаните и мрачни улици

Авторот на овие слики е Џереми Ман, кој живее и работи во Сан Франциско. Овие прекрасни слики тој ги изработува со маслени бои...