Претворете ги старите тесни фармерки во ултра модерно парче облека

Имате тесни фармерки кои толку ви досадиле што повеќе не сакате да ги носите? Ова е вистинското решение за нив!

Работен моден водич: Носете ги пантолоните на топ 6 шик начини

Не е лесно секогаш да ја пронајдете комбинацијата во која ќе изгледате шик, но и работно.

Нов тренд ја освојува модната сцена: Високи чизми за постудените пролетни денови

Трендот кој апсолутно ја освои модната сцена, која подеднакво го носат светските ѕвезди и модните блогерки, нема да ве остави рамнодушни.

Пролетни модни комбинации кои мора да ги испробате уште овој викенд!

Доколку во текот на работната недела сте носеле монотони комбинации, тогаш викендот е вистинското време за впечатливи комбинации во кои ќе изгледате модерно.

5 причини зошто би требало да ги замените големите чанти со мали

Колку и да се големите чанти практични поради големиот простор, можеби е подобро да ги замените со помали...

Спој на модерно, елегантно и тренди: Стилски варијанти за носење на миди здолништето

Оваа сезона со модната сцена убедливо владеат миди здолништата.

Модерно дизајнирани дневни соби во сиво и жолто

Сивите тонови најчесто се комбинираат со бело и црно, но додавањето на жолта боја на ентериерот му дава свежина и разиграност.

7 секси и тренди костими за капење за оваа сезона

Летото полека се приближува и време е да ги разгледате костимите за капење кои се најмодерни за оваа летна сезона. Огромен акцент се става на едноделните костими за капење, ретро стилот и интересните шари.

Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера

Целиот хотел е фузија помеѓу природното и модерното.

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

За уредувањето е одговорна фирмата TG-Studio. Тие имале важна задача – да го уредат просторот во обновената стара зграда и притоа да не ја занемарат нејзината околина со стари градби.
Датум: 29 ное 2013
, Автор: