модерно | Кафе пауза

5 совети како секогаш да изгледате модерно

Наместо да им бидете роб на минливите трендови, поработете на стилот и обрнете внимание на квалитетот на облеката во којашто ги вложувате парите.

Претворете ги старите тесни фармерки во ултра модерно парче облека

Имате тесни фармерки кои толку ви досадиле што повеќе не сакате да ги носите? Ова е вистинското решение за нив!

Работен моден водич: Носете ги пантолоните на топ 6 шик начини

Не е лесно секогаш да ја пронајдете комбинацијата во која ќе изгледате шик, но и работно.

Нов тренд ја освојува модната сцена: Високи чизми за постудените пролетни денови

Трендот кој апсолутно ја освои модната сцена, која подеднакво го носат светските ѕвезди и модните блогерки, нема да ве остави рамнодушни.

Пролетни модни комбинации кои мора да ги испробате уште овој викенд!

Доколку во текот на работната недела сте носеле монотони комбинации, тогаш викендот е вистинското време за впечатливи комбинации во кои ќе изгледате модерно.

5 причини зошто би требало да ги замените големите чанти со мали

Колку и да се големите чанти практични поради големиот простор, можеби е подобро да ги замените со помали...

Спој на модерно, елегантно и тренди: Стилски варијанти за носење на миди здолништето

Оваа сезона со модната сцена убедливо владеат миди здолништата.

Модерно дизајнирани дневни соби во сиво и жолто

Сивите тонови најчесто се комбинираат со бело и црно, но додавањето на жолта боја на ентериерот му дава свежина и разиграност.

7 секси и тренди костими за капење за оваа сезона

Летото полека се приближува и време е да ги разгледате костимите за капење кои се најмодерни за оваа летна сезона. Огромен акцент се става на едноделните костими за капење, ретро стилот и интересните шари.

Преубав модерен хотел сместен во стара италијанска пештера

Целиот хотел е фузија помеѓу природното и модерното.