26 мај 2014 | Кафе пауза

Како јавноста реагира кога маж напаѓа жена? А што доколку е обратно?

Ова видео ќе ве поттикне да согледате дека жените не се единствените кои може да бидат жртви на домашно насилство.
Датум: 26 мај 2014
, Автор:

Интересни висечки вазни кои може да ги изработите сами

Со помош на овој лесен туторијал низ слика ќе може да изработите прекрасни вазни и да го разубавите вашиот двор.
Датум: 26 мај 2014
, Автор:

Магичниот минијатурен свет на жабите

И покрај тоа што голем број луѓе ги сметаат за штетници, Вил Мејер успева да ни ги покаже во едно сосема поинакво светло...

20 моќни правила за младите девојки

Споделете ги овие правила со сите млади девојки кои ви се блиски и ги сакате. И тие не смеат да заборават колку се моќни и колку животот е убав.
Датум: 26 мај 2014
, Автор:

Најдете ја вашата цел во животот и живејте подолго

Сакате да живеете долг и здрав живот? Изгледа една неодамнешна студија ја открила тајната на долгиот живот.

4 трикови кои ќе ви помогнат да го доловите стилот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е препознатлива по својот едноставен, а сепак толку софистициран стил. Преку минимализмот што го применува во облекувањето, успева уште повеќе ја истакне својата природна убавина.

Подобрете го вашето расположение за помалку од 20 секунди

3 едноставни и брзи тркови за одлично расположение...