Дидит Хедипрастајо - колекција која би ја посакала секоја модерна жена

Дидит Хедипрастајо – колекција која би ја посакала секоја модерна жена

Оваа година Дидит Хедипрастајо ја претстави својата нова одлична пролетно-летна колекција која привлече многу внимание. Дизајнерот кој по потекло е од Индонезија, најмногу е познат по модернистичкиот пристап и спаѓа во групата на т.н. „дизајнери од следната генерација“. Почнувајќи од секси и смели дизајни, па сѐ до класични и секојдневни комбинации, во оваа колекција секоја жена може да се пронајде себеси. Погледнете како неговите модели изгледаа на модната писта.

Дидит Хедипрастајо - Колекција која би ја посакала секоја модерна жена

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар