14 одвратни работи кои секоја девојка ги прави за убавина

Тешко е да се поверува дека сепак девојките прават некои навистина одвратни работи кога станува збор за негата на нивното лице.

Мачка и брадест змеј ги кршат правилата на животинскиот свет и стануваат најдобри пријатели

Запознајте го Чарлс, женскиот брадест змеј и Бејби, мачката – прекрасното дуо кое ни докажува дека пријателството може да цути дури и кога сè е против него.

Артист тетовира болни дечиња за да го направи нивниот живот во болниците поинтересен

„Ништо не ми причинува поголемо задоволство од подобрувањето на детската самодоверба со рачно изработена тетоважа“, вели тој.

Претворете ги старите тесни фармерки во ултра модерно парче облека

Имате тесни фармерки кои толку ви досадиле што повеќе не сакате да ги носите? Ова е вистинското решение за нив!

Најчестите машки лаги преку кои не смеете да поминете и оние кои се дозволени во врската

Некои од тие лаги се сериозни и не смеете да ги занемарите, но некои се сосема безопасни.

25 изненадувачки психолошки факти кои ќе ви помогнат подобро да ги разберете луѓето

Нема ништо попривлечно од тоа да се разбере причината за начинот на кој се однесуваме, ги третираме другите и се изразуваме себеси.

11 цитати за интуицијата: Зошто треба да им веруваме на своите чувства?

Верувајте во себе и чекорете низ животот развивајќи ја својата интуиција.

Едноставен трик кој ќе ви помогне да ја спречите појавата на плускавците од вашите омилени штикли

Колку пати ви се случило вашиот најубав пар високи потпетици да бидат и оние кои ви создаваат најразлични болки и начини да посакувате да плачете?

Како да се справите со бесот?

Кога подобро ќе обрнете внимание, негативните емоции, посебно бесот и лутината, имаат полошо влијание врз вас и вашата психа, отколку на личноста на која се лутите.

5 лесни и ефикасни вежби за мрзливи луѓе

Доколку се вбројувате во мрзливите луѓе, овие вежби се одлични за вас.

Едноставен метод кој ќе ви помогне да го направите вистинскиот избор

Вистината е дека не постојат добри и лоши избори. Секој пат што ќе го одбереме е различен, тоа е сè.
12