Нов тренд ја освојува модната сцена: Високи чизми за постудените пролетни денови

Трендот кој апсолутно ја освои модната сцена, која подеднакво го носат светските ѕвезди и модните блогерки, нема да ве остави рамнодушни.

30 села низ светот кои изгледаат како да се од бајките и кои можете да ги посетите

Сигурно сте имале денови кога сте посакале да избегате во еден магичен, бајковит свет.

Домашен рецепт: Како да направите органски јаболков оцет?

Освен во исхраната, јаболковиот оцет наоѓа голема примена и во одржувањето на здравјето на организмот и негата на кожата.

Необични факти за Фејсбук кои веројатно не сте ги знаеле

Покрај добро познатите општи правила на користење и нашата секојдневна употреба, Фејсбук крие и неколку интересни и необични сознанија.

Астролозите откриваат: По тешките периоди, на овој знак му престојуваат големи успеси

Припадниците на овој хороскопски знак ја сакаат чистотата, манирите, општествените правила и се многу префинети и елегантни во тоа.

Велигденска еуфорија: Вкусни гнезда од кокос

Вкусна и уникатна велигденска декорација!