Необични факти за Фејсбук кои веројатно не сте ги знаеле

Необични факти за Фејсбук кои веројатно не сте ги знаеле

Популарната социјална мрежа која го револуционизираше електронскиот медиум и користењето на светската Интернет мрежа – Фејсбук, покрај основните и добро познатите правила и функции и нашата секојдневна употреба, крие и неколку интересни факти и сознанија за кои досега веројатно не сте слушнале. Фејсбук постои уште од 2004-тата година и оттогаш па наваму брои милиони корисници кои се во постојан контакт со своите пријатели и познаници. Како еден од најуспешните бизнис проекти, компанијата вреди приближно 50 милиони долари, а во продолжение прочитајте 10 од нејзините најнеобични факти.

Не можете да го блокирате Марк Закерберг, на Фејсбук.

Не можете да го блокирате Марк Закерберг на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар