мислење | Кафе пауза - Part 4

Доколку ги правите овие 10 нешта, вие имате ПРЕМНОГУ високо мислење за себе

Овие 10 совети ќе ви помогнат да бидете поприземни од претходно...

5 причини зошто туѓото мислење не смее да ви биде важнo

Човековата природа е таква што секој човек посакува да биде сакан од што е можно поголем број луѓе. Тоа е во ред, но некогаш знаеме да ги преминеме границите.

10 факти кои ќе ви го сменат мислењето за одредени животни

Сите знаеме по нешто за животните, но најчесто тоа се само површни познавања. Затоа сме склони кон создавање на стереотипи за нивниот карактер и можности.

7 начини да престанете да стравувате какво мислење имаат другите за вас

Што ако во процесот на задоволување на туѓите потреби, си ги загрозиме нашите? И што ако притоа го донесеме нашето здравје во прашање?

15 знаци дека се однесувате постаро од вашата возраст

Ова се 15 знаци дека сте позрели од повеќето ваши врсници.
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

Како да оставите добар прв впечаток за само 9 секунди?

На повеќето луѓе им е важно што мислат другите за нив. Ако и вам ви е грижа каков впечаток ќе оставите во одредени ситуации, научете како се прави тоа.
Датум: 26 авг 2014
, Автор:

15 работи кои би ѝ ги кажал/а на помладата верзија од себеси

Како што растеме стануваме помудри поради лекциите на кои нè научил животот. Сигурно во моментов би имале многу нешта да ѝ кажете на помладата верзија од себеси...
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

15 работи кои луѓето со голема самодоверба не ги прават

Обрнете внимание на оваа листа од 15 работи за кои луѓето со голема самодоверба кажуваат големо НЕ.
Датум: 23 апр 2014
, Автор:

20 животни грешки за кои нѐ предупредуваат луѓето во длабока старост

Ова се најчестите работи за кои луѓето жалат кога ќе дочекаат старост.
Датум: 07 фев 2014
, Автор:

10 работи кои паметните луѓе не ги прават

Ова се 10 големи „НЕ“, кои паметните луѓе ги почитуваат.
Датум: 28 јан 2014
, Автор:

Зошто не треба да ви е грижа што другите мислат за вас?

„Може да бидете најзрелата и најсочната праска во светот, но секогаш ќе се најде некој кој не сака праски“. – Дита Вон Тиз
Датум: 13 мај 2013
, Автор:

4 магични фрази кои можат да ѝ бидат од голема помош на вашата љубовна врска

Заљубувањето е полесниот дел. Но, како да ја одржите цврстината на вашата врска?