28 јануари 2014 | Кафе пауза

Импресивни цртежи кои го прикажуваат животот на улиците во Токио при крајот на 19-ти век

Уметнички дела кои создаваат интимно и анимирано чувство за животот во Токио во тоа време...

Усните зборуваат за вашиот карактер

За личноста, покрај од бојата на очите, можете многу да прочитате и од устата. Научно е докажано дека големината и обликот на усните многу кажува за нечиј карактер.
Датум: 28 јан 2014
, Автор:

Дали би забележале доколку среде реченица почне да ви зборува друга личност?

Познатиот блогер Стјуарт Еџ направил еден забавен експеримент во кој на случајни минувачки им почнува муабет кој незабележително го презема неговиот пријател (или обратно), откако на момент ќе успеат да им го одвлечат вниманието од себе.
Датум: 28 јан 2014
, Автор:

Модерни слушалки направени од остатоците од неисправни гитари

Дизајнот им дозволува на овие инструменти да продолжат со својата цел во музиката, но малку променети на еден нов и стилски начин, наместо да бидат фрлени некаде каде што никој никогаш повторно нема да ги погледне.

10 работи кои паметните луѓе не ги прават

Ова се 10 големи „НЕ“, кои паметните луѓе ги почитуваат.
Датум: 28 јан 2014
, Автор:

Како изгледаат мажите додека ги чекаат своите жени да завршат со шопингот?

Еден куп фотографии од мажи кои изгледаат како да се во агонија од здодевност...

5 трикови за поттикнување на интелектуалниот развој кај децата

Детскиот ум е како сунѓер и во него лесно се врежуваат нови работи.

8 начини да го импресионирате вашиот шеф

Сте почнале со работа на ново работно место, или со години сте на истото, но не можете да напредувате во кариерата? Ќе ви покажеме 8 ефикасни начини како да го импресионирате вашиот шеф.
Датум: 28 јан 2014
, Автор: