24 ноември 2014 | Кафе пауза

Забавен тест на личноста: Омиленото вино говори за вашиот карактер

Ако сакате да дознаете нешто за личноста со која првпат излегувате на состанок, обрнете внимание на виното кое ќе го нарача.
Датум: 24 ное 2014
, Автор:

Како вашиот хороскопски знак се бори со депресијата?

Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои работи кои на чуден начин ги поврзуваат припадниците на разните хороскопски знаци.

Спржете ги калориите: Сок со кој за 5 дена ќе симнете 3 кг

Овој сок буквално ги пржи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема ништо да ве чини да го пробате.
Датум: 24 ное 2014
, Автор:

6 начини на кои етеричните масла можат да бидат штетни по здравјето

Тие имаат неверојатно моќни терапевтски придобивки и постојат многу истражувања кои го потврдуваат истово. Но, не значи дека ако доаѓаат од растенија автоматски се и целосно безбедни.

25 инспиративни цитати за убав почеток на неделата

Еден љубезен збор може да ви го промени денот, една убава мисла може да ве воздигне и да ви даде сила, 25 такви ќе ви ја направат цела недела полна со оптимизам.

60 знаци дека вашиот ноќен живот завршил

Девојки откријте дали вашиот ноќен живот станал дел од вашето минато...

18 книги кои секој млад човек во своите 20-ти треба да ги прочита

Како човек во своите 20-ти кој ги следи новите модерни трендови, не смеете да си дозволите да не ги прочитате овие ремек-дела кои уште како ќе ви помогнат во потрагата по себеси и значењето на светот што ве опкружува.
Датум: 24 ное 2014
, Автор:

7 начини да престанете да стравувате какво мислење имаат другите за вас

Што ако во процесот на задоволување на туѓите потреби, си ги загрозиме нашите? И што ако притоа го донесеме нашето здравје во прашање?

Обожавате кафе? Тоа мора да е запишано во вашите гени

Дали ви се случува да се наежите од само една голтка од вашето омилено кафе? Едно ново истражување сугерира дека овој вид кафеџии ја имаат љубовта кон кафето кодирано во нивната ДНК.