Спржете ги калориите: Сок со кој за 5 дена ќе симнете 3 кг

Овој сок буквално ги пржи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема ништо да ве чини да го пробате. За кратко време, поточно за 5 дена, пиејќи го овој сок ќе се ослободите од 3 вишок килограми.

sprzhete-gi-kaloriite-sok-so-koj-za-5-dena-kje-simnete-3-kg-kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 1 китка магдонос
  • 1 лимон
  • Чаша вода
Начин на подготовка:

Иситнете го магдоносот, додајте му сок од еден лимон и сето тоа прелијте го во чаша со вода. Сокот се пие наутро, на гладен стомак, во времетраење од 5 дена. После тоа се прави пауза од 10 дена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Марија Reply

    Дали напитокот се прави навечер па се пие сабајле или се пие веднаш кога ке се направи?

Остави коментар