17 февруари 2015 | Кафе пауза

6 технологии кои секојдневно погрешно ги користите

Сигурно никогаш не сте помислиле дека погрешно ја користите технологијата или дека можете да ја користите и на попаметен начин.

Неверојатни факти за црвенокосите

Дали сте знаеле дека не повеќе од 2% од целото население во светот има црвена коса?

Каков пресврт! Ѝ пишал писмо дека ја остава, но тоа што таа му го одговорила ќе ве шокира

Овој човек решил да ја остави жена си, па ѝ напишал писмо, но потоа добил одговор кој ни на крај памет не го очекувал.
Датум: 17 фев 2015
, Автор:

Комплексни геометриски симулации, детално исцртани на човековото тело

Комбинацијата од модерна уметност и дизајн на тетоважи изгледа дека полека го освојува светот.

Неколку начини засекогаш да се збогувате со дебелите глуждови

Едноставни начини за постигнување совршен изглед на вашите нозе...

Game About Squares: Забавна заразна игра со квадрати

Ако сакате едноставни логички игри кои ги предизвикуваат вашата концентрација и способност за размислување неколку чекори однапред, сигурно ќе ви се допадне „да си го губите времето“ со Game About Squares.
Датум: 17 фев 2015
, Автор:

25 помалку познати факти за шминката

Сте знаеле ли дека Ацтеките користеле бубачки за да прават црвен кармин?

7 причини да го загубите големиот стомак што побргу

Изгледот е првата причина поради којашто многумина копнеат да го загубат својот стомак. Сепак, има уште причини поради кои треба повеќе да се ангажирате околу тоа.

9 секс пози кои ќе ви помогнат да се заљубите

Овие секс пози ќе им помогнат на паровите да ја претворат сексуалната интимност во емоционална интимност.

Фотографии од жени ширум светот кои ќе ви покажат дека убавината е насекаде

„Сега можам да кажам дека убавината е насекаде и дека не станува збор за козметика или големини, туку многу повеќе за тоа да бидеме оние кои навистина сме.“ - Михаела Норок
12