6 технологии кои секојдневно погрешно ги користите

Сигурно никогаш не сте помислиле дека погрешно ја користите технологијата. Овие факти и видеото кое следува после нив ќе ве разубедат.

Доказ дека погрешно ја користите технологијата

1. Јутјуб

Погрешно: Премотување на видеото со помош на тач падот на лаптопот. Може и така, но…

Правилно: Истото полесно ќе го направите и со стрелките или копчињата со боевите.

2. Далечинскиот управувач од автомобилот

Погрешно: Го отклучувате автомобилот покажувајќи го далечинското кон него.

Правилно: Насочете го далечинското кон главата и искористете ја како антена.

3. Мотање на каблите

Погрешно: Како и да ги мотате, пак ви се заплеткуваат.

Правилно: Замотајте ги јамките обратно како во видеото подолу.

4. Тестирање на батериите

Погрешно: Ги ставате во уредот и проверувате дали тој работи со нив.

Правилно: Пуштете ги од мала височина вертикално на рамна подлога. Полните батерии ќе стојат, празните не.

5. Затворање на апликациите на ајпад

Погрешно: Преку копчето Home кое ве враќа на почетниот екран.

Правилно: Не е баш лесно, но подобро е да ги затворите користејќи четири прсти како во видеото.

6. Селфи со ајфон

Погрешно: Држејќи го телефонот со рацете.

Правилно: Фотографирајте се со помош на копчето на слушалките.

Сето ова убаво е претставено во следното видео.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар