Откријте што вели статистиката за вашиот хороскопски знак

До какви заклучоци е дојдено со помош на истражувањата за знаците во зодијакот и кои се статистичките податоци добиени од нив?

Викенд книга: „Крадачка на книги“ – Маркус Зусак

Еве еден мал факт: Вие ќе умрете. Дали ова ве загрижува?
Датум: 14 дек 2014
, Автор:

Ослободете се од болните сеќавања за да живеете посреќни и поисполнети во сегашноста

Ние самите одбираме како ќе живееме, со кого ќе бидеме и што ни е важно. Животот е еден и добиваме само една шанса да го живееме најдобро што може.

10 факти кои ќе ви го сменат мислењето за одредени животни

Сите знаеме по нешто за животните, но најчесто тоа се само површни познавања. Затоа сме склони кон создавање на стереотипи за нивниот карактер и можности.

Декорирајте ја новогодишната трпеза: Салфетки во форма на новогодишна елка

Ако декорацијата на новогодишната и божиќната трпеза ви е од голема важност, тогаш би требало да ја разгледате оваа прекрасна идеја.
Датум: 14 дек 2014
, Автор: