11 август 2014 | Кафе пауза

Обични работи кои ни предизвикуваат големо уживање

Овие 25 нешта се само мало потсетување дека животот е понекогаш прекрасно уживање.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Обични луѓе кои ненормално многу личат на некоја позната личност

Двојник е личност која или изгледа или се однесува исто како друга личност. Некои луѓе често ни наликуваат на некого, но овие кои ќе ги видите овде имаат неверојатно голема сличност со ликови од светот на познатите.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

13 мали откритија кои ќе ви го сменат погледот на секојдневниот живот

Секојдневието е многу поинтересно кога ги анализираме нештата на кои вообичаено не им се обрнува внимание.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

4 причини зошто пливањето е добро за вашето здравје

Влегувањето во базен веројатно ве асоцира на одмор и на разладување за време на летните горештини. Но, пливањето е и одлична кардио-вежба. Не ги оптоварува зглобовите, а активноста на целото тело согорува калории.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Навика која со сигурност ќе ви го подобри квалитетот на животот! Ја практикувал и Бетовен!

Одењето е најлесниот и најбезбедниот пат до добро здравје на духот и телото.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Необични љубовни картички со голема доза хумор и креативност

Практично споени, технологијата и неконвенционалниот пристап создаваат прекрасни можности да ѝ изразите љубов на саканата личност.

15 работи кои би ѝ ги кажал/а на помладата верзија од себеси

Како што растеме стануваме помудри поради лекциите на кои нè научил животот. Сигурно во моментов би имале многу нешта да ѝ кажете на помладата верзија од себеси...
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Што е маркетингот, а што не е?

Маркетингот/пропагандата според филозофијата на Емоционалната интелигенција претставува игра на моќ. Што и навистина е.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Фотографии кои совршено го отсликуваат контрастот меѓу човекот и природата

Погледнете ги следните фотографии, кои совршено го илустрираат чувството на човековата понизност наспрема богатството и моќта на единствената природа.

Како да изберете слатка зрела лубеница?

Не дозволувајте да ве излажат продавачите, пред ги извадите парите од паричникот, обрнете внимание на квалитетот на бостанот.
Датум: 11 авг 2014
, Автор: