Фотографии кои совршено го отсликуваат контрастот меѓу човекот и природата

Природата е совршеното место за бегство од животот исполнет со стрес и проблеми. И кога веќе еднаш ќе се најдете пред едно големо пространство, почнувате да се чувствувате мали и безначајни наспроти величината на природниот свет.

(28) fotografii-koi-sovrsheno-go-otslikuvaat-kontrastot-megju-chovekot-i-prirodata-kafepauza.mk

Имајќи го тоа на ум, погледнете ги следните фотографии, кои совршено го илустрираат чувството на човековата понизност наспрема богатството и моќта на единствената природа.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар