Викенд книга: „Мрачни места“ – Џилијан Флин

„До крвта на семејството Деј е. Нешто не е во ред со неа.“

Храна која го смирува надразнетиот желудник

Постојат неколку проблеми со варењето кои можат да се решат на многу начини, меѓу другото и со помош на следнава исхрана...

Како да излезете на крај со овие 4 видови иритантни пријатели?

Пријатели чии навики понекогаш знаат да нè полудат, но за среќа, можеме да им помогнеме да се променат со само еден искрен разговор...

Дами и господа, ви го претставуваме Холивуд Андерсон, музички талент кој никогаш нема да го заборавите

За време на аудициите во Њујорк, судиите и публиката од ТВ шоуто „American Idol“ добиле неверојатно изненадување - уличен свирач кој се претставил како Холивуд Андерсон...

5 причини зошто туѓото мислење не смее да ви биде важнo

Човековата природа е таква што секој човек посакува да биде сакан од што е можно поголем број луѓе. Тоа е во ред, но некогаш знаеме да ги преминеме границите.

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Ова се „жешките“ трендови кои успешно продолжија да траат и во 2015 година.
Датум: 25 јан 2015
, Автор:

15 работи кои ги прават само пијаните девојки

Кога девојките пијат, на забавата ѝ нема крај. Тие се гласни, искрени, имаат голема желба да јадат пица и секако, да танцуваат. Прочитајте ги овие 15 работи кои ги прават девојките кога се пијани. Во колку се пронаоѓате?