Мексико | Кафе пауза - Part 2

Младешки авантуристички денови низ фотографии

Фотографии кои говорат за љубовта кон животот, забавата, пријателството и безгрижното минување на деновите од денес за утре.

Кањони и клисури – неоткриена убавина

Кањоните и клисурите отсекогаш ги изненадувале посетителите со нивната длабока тишина, чувството на бегство од секојдневието и автентичните звуци. Затоа овие места се сметаат за природни засолништа.
Датум: 05 јул 2012

„Paradisus“ хотели – гламур кој ќе ве помести од столчето

Во луксузните одморалишта „Paradisus“, посетителите можат да доживеат едно комплетно ново искуство на неизмерен луксуз покрај прекрасните крајбрежја на Доминиканска Република, Мексико и Костарика.

11 ексклузивни дестинации за „ослободување“ на умот (18+)

За да се релаксираат после секојдневните притисоци и тензии, некои луѓе одморот го зачинуваат со таканаречените супстанци за „ослободување“ на умот, кои во најголемиот број земји се забранети со закон.
Датум: 18 мај 2012
, Автор:

Потеклото на најпознатите плоштади

Плоштадите се места каде што луѓето се среќаваат, прават бизнис зделки, се дружат или дискутираат за политика. Овие места ја комбинираат историјата на градот со моменталната атмосфера.
Датум: 21 апр 2012

10 интересни факти за милијардерот Карлос Слим

Интересни факти поврзани со најбогатиот човек на светот, кој богатството го стекнал кревајќи ги од дното компаниите кои ги купил додека пропаѓале.

Зоната на тишината – мексиканскиот Бермудски триаголник

На ова место часовниците запираат, радиото емитува чудна фреквенција, автомобилот станува бесшумен...
Датум: 12 апр 2012
, Автор:

Хотелски соби сместени во бетонски цевки

Доколку решите да патувате во Мексико и немате проблем со малите димензии на собите, хотелот е прилично евтин и може да ви заврши одлична работа.
Датум: 26 мар 2012
, Автор:

Јапонски ресторан со беспрекорен дизајн

Пред извесно време беше отворен уште еден нов ресторан во Поланко, Мексико. Градбата е заеднички проект на архитектот Мишел Роџкинд и дизајнерското студио „Esrawe“.

Капење во бесконечни базени на рајски локации

Исплакнете си ги очите во бесконечните базени на Бали, Бора Бора, Мексико, Малдиви, Филипини...

Совршена дестинација за одмор од соништата

Полека се олабавуваме од обврските, размислуваме за жешки плажи, бистри води, длабоки сенки... Истовремено, ги трошиме последните сили да ја избереме најдобрата дестинација за да се наградиме за вложениот труд.
Датум: 15 јун 2011
, Автор:

Боите на пазарите во Мексико

Погледнете ги овие одлични фотографии, кои ни прикажуваат колку се живописни мексичките пазари, каде секој си ткае различна животна приказна.