Младешки авантуристички денови низ фотографии

Џоел Соса е млад Мексиканец кој завршил технолошки факултет, но својот живот засега го посветува само на патувањата и фотографијата. Тој номадски авантуристички животен стил го преточува во овие впечатливи фотографии. Неговите дела говорат за љубовта кон животот, забавата, пријателството и безгрижното минување на деновите од денес за утре. Овие бесценети моменти Џоел ги претставува преку мешавина од излежување на летното сонце, медитација во природа, кампување и патување, која го доловува младешкиот авантуристички дух во потрага по слобода во неговото Мексико.Младешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографииМладешки авантуристички денови низ фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар