12 април 2012 | Кафе пауза

Овен и бик – пријателска комбинација

Додека овенот работи со „полна пареа“ и напнато очекува некој важен повик, бикот наместо да го теши со некои излитени фрази, смирено и пополека ќе му приготви вкусна пилешка супа за да го релаксира.

Прекрасни мисли од Карлос Руиз Зафон

Избор од мисли на еден од најдобрите современи писатели...
Датум: 12 апр 2012
, Автор:

Најчудните велигденски традиции ширум светот

Тркалање јајца по ридови, камшикување со инструменти и јагниња од путер се само дел од необичните начини на кој се празнува Велигден низ светот....
Датум: 12 апр 2012
, Автор:

Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“

Манекенката Кејт Мос е новото заштитно лице на модната куќа „Mango“. Претставниците од модната куќа велат дека Кејт е избрана да го претставува брендот, бидејќи таа е пример за урбана, независна и силна жена...

Зоната на тишината – мексиканскиот Бермудски триаголник

На ова место часовниците запираат, радиото емитува чудна фреквенција, автомобилот станува бесшумен...
Датум: 12 апр 2012
, Автор: