18 јуни 2012 | Кафе пауза

Екстремно спортски автомобил од Италија

Фантастичен спортски автомобил конструиран по повод прославата на стогодишниот јубилеј на автомобилската дизајнерска куќа Бертоне.

Совети за трчање во летните горештини

Наместо да дозволите летните горештини да ве одвратат од оваа прекрасна активност, следете ги овие совети и уживањето во летното трчање нема да изостане.

Тестирајте ја вашата креативност

Ако некогаш сте се запрашале кое е вашето ниво на креативност, сега можете тоа да го дознаете преку овие интересни предизвици.

Работи кои мора да ги направите барем еднаш во животот

Интересна листа на необични предизвици кои ќе ве насмеат до солзи...

Највозбудливите места за секс на отворено

Кога станува збор за сексот, нема ништо повозбудливо од пробување на нешто ново, а летниот период е совршено време да уживате во посебни моменти на страст и возбуда на отворено.

„Paradisus“ хотели – гламур кој ќе ве помести од столчето

Во луксузните одморалишта „Paradisus“, посетителите можат да доживеат едно комплетно ново искуство на неизмерен луксуз покрај прекрасните крајбрежја на Доминиканска Република, Мексико и Костарика.

Самозадоволување со новата кампања на Плејбој

Рекламната агенција „Neogama BBH“ од Сао Паоло, Бразил, за американскиот Плејбој смислила уникатен начин да ја прикаже убавината на женското тело и воедно да ги врати своите „читатели“ на уживањето насамо со нивните страници.
Датум: 18 јун 2012
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #69

„На секого му треба кафе. Се разликуваме само во начинот на кој ја држиме шолјата в рака.“
Датум: 18 јун 2012
, Автор: