Хотелски соби сместени во бетонски цевки

Хотелски соби сместени во бетонски цевки

Автор: Маја Владимирова

Хотелот „Тубо“ преставува уште едно несекојдневно архитектонско дело. Необичното кај овој хотел е тоа што е изграден од цврсти бетонски цевки, каде што секоја цевка претставува една хотелска соба. Освен тоа што е необичен, овој хотел е и прилично евтин, така што за едно ноќевање би платиле од 21-28 евра.Хотелски соби сместени во бетонски цевкиДизајнер на овој хотел е Австриецот Андреас Штраус, кој успеал од рециклиран материјал да создаде нешто интересно и корисно. Тој бил повикан од компанијата за архитектонски решенија „t3art“ поради неговото претходно искуство, хотелот „Dasparkhotel“.Хотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелот „Тубо“ е сместен во туристичкото место Тепостлан, Мексико. Се простира на површина од 220 квадратни метри, има 20 соби и за негова изградба биле потребни само три месеци.Хотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевкиХотелски соби сместени во бетонски цевки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар