07 август 2012 | Кафе пауза

Играта со атлетичарот на Гугл го зарази цел интернет

Денеска, корисниците на Гугл, поминуваат повеќе време на почетната страница од вообичаено. Кривец за тоа е супер заразната игрица со атлетичарот кој трча на 110 метри со пречки.

Најбрзото купе на Ролс Ројс „Ghost“

Новото купе на Ролс Ројс „Ghost“ ќе има над 600 коњски сили, со што ќе стане најбрзото возило кое некогаш го има направено овој производител.

Најпознатите плажи од списанието „Sports Illustrated“

Секоја година во февруари излегува нов број на модното списание специјализирано за костими за капење, Sports Illustrated Swimsuit Issue. Фотографиите се прават на најегзотичните места ширум светот...
Датум: 07 авг 2012

10 типови луѓе кои ги среќаваме на секоја забава

На забавите секогаш сретнуваме секакви луѓе, почнувајќи од оние со кои одлично си поминуваме и се журкаме, до онакви кои немаат попаметна работа и им го расипуваат расположението на сите останати.

Што можеме да научиме за убавината од Мерлин Монро?

За разлика од денешните ѕвезди, кои имаат на располагање многу повеќе продукти, технологии, козметичари и доктори, таа била многу поопуштена, а успеала да остане запаметена по својата убавина.

Човечки тела совршено претопени во природата

Калифорнискиот фотограф Џин Пол Бордијер комбинира уметничка изведба, цртање на телото и прекрасни пејзажи, за да ги креира овие фантастични фотографии во кои луѓето се преплетуваат во природата.

Креативните канцеларии на Гугл во Лондон

Компанијата „Penson Group“ која стои зад овој креативен дизајн на просториите имала потполно одврзани раце да го уреди овој простор за тој да делува мотивирачки и креативно да ги стимулира вработените.