Мексиканско ледено кафе

Мексиканско ледено кафе

За будење со силен вкус…Мексиканско ледено кафе

Потребни состојки:

  • 4 супени лажици инстант кафе
  • 1 кафена лажичка какао
  • половина кафена лажичка цимет
  • 1 литар вода

Начин на подготовка: Ставете ги кафето, какаото и циметот во филтер кесички и сварете ги во водата. Потоа кафето ставете го во фрижидер за добро да се излади. Сипете го во чаша полна со мраз и послужете.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар