машки | Кафе пауза

11 мали, но важни лекции за врските што секој маж треба да ги знае

Не е многу тешко да се вљубите, она што е тешко е да ја одржите врската.

Машки навики кои не им се допаѓаат на жените

Жените по природа се уредни, се грижат за себе и за својот изглед, користат скапи препарати за што подолго да го задржат својот младешки изглед, се депилираат и се негуваат.

Како се менувале стандардите за привлечноста на мажите низ последните 100 години?

Од мустаќи, бради, темен тен и мускули до безгрижна и заводлива елеганција.

Машки и женски имиња од македонско и црковно потекло

Ако имате среќа, вашиот кум ќе ви го препушти задоволството да си изберете име вам, а доколку пак сте кум од кого се очекуваат добри предлози за новороденче, оваа листа ќе ви биде од помош.
Датум: 22 мај 2014
, Автор:

10 работи на кои мажите помислуваат, но не ги изговараат гласно

Жените често прашуваат „На што мислиш сега?“, но на мажите не им е секогаш лесно да го споделат своето размислување на глас. Тоа не е затоа што чуваат тајни, туку затоа што имаат љубов и почит кон жените во своите животи.
Датум: 08 апр 2014
, Автор:

7 забавни здравици кои можете да ги кажете во машко друштво

Здравиците се неопходен дел од пијанките во друштво. Тие се како мезе за ракија, како кикирики за пиво, како фстаци за вино. Да наздравиме во забавен и шеговит стил!
Датум: 26 мар 2014
, Автор:

Правила за пријателство меѓу мажи

Машкото и женското пријателство многу се разликуваат. Ова се 17 правила кои треба да се почитуваат меѓу двајца пријатели...
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Како се бакнуваат машките хороскопски знаци?

Лавот се бакнува диво и страсно, девицата малку воздржано, а водолијата нема да пропушти прилика јавно да ја покаже својата умешност.
Датум: 11 авг 2013
, Автор:

Основни правила за носење машки обувки

Ако се прашувавте какви обувки во каква пригода и на кој начин се носат, во продолжение следуваат основните правила.

Најдобрите машки летни парфеми за 2013 година

Доколку сè уште не сте се одлучиле каков парфем ќе користите ова лето, оваа листа на машки парфеми кои се хит за оваа сезона ќе ви помогне да бидете спремни кога ќе појдете на шопинг.

Моден тренд: машки оксфордки

Не само што се обожавани од страна на припадничките на понежниот пол, совршени се и за мажите. Погледнете ги следните модели на машки оксфордки.
Датум: 10 мај 2013
, Автор:

По раскинување машките повеќе патат од женските

Машките многу потешко го поднесуваат раскинувањето отколку женските, а за тоа социолозите пронашле интересна причина.