16 октомври 2016 | Кафе пауза

4 начини да слабеете додека спиете

Мислите дека не постои начин да слабеете додека спиете? Не сте сосема во право.

Направете сами: Одлични есенски декорации за вашиот дом

Единственото нешто што не можете да не го забележите за време на есента се лисјата.

Избегнувајте ги овие бои и направете го вашиот дом пријатно место за живеење

Боите имаат големо влијание на тоа како ќе се чувствувате!

Машки навики кои не им се допаѓаат на жените

Жените по природа се уредни, се грижат за себе и за својот изглед, користат скапи препарати за што подолго да го задржат својот младешки изглед, се депилираат и се негуваат.

Ретка супер месечина во знакот на Овен: Подгответе се за големи промени

Оваа вечер на небото ќе се појави ретка супер полна месечина, најавувајќи космички промени во енергијата што ќе влијаат на сите луѓе на планетата.

5 грешки поради кои не подготвувате добро пире од компири

Многумина сметаат дека убавото и кремасто пире од компири е невозможно да се направи во домашни услови.