Правила за пријателство меѓу мажи

Машкото и женското пријателство многу се разликуваат. Ова се 17 правила кои треба да се почитуваат меѓу двајца пријатели...
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Нешто што ќе ве замисли: 5 мајмуни во кафез

Група научници ставиле 5 мајмуни во кафез. Во средината на кафезот поставиле скала, а на врвот на скалата банани...
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Една девојка, 14 музички жанрови

19-годишната Сара, позната и како „Smoukahontas“ на Јутјуб реши да покаже уште еден нејзин талент на забавен и креативен начин.

Мајка и ќерка прават импресивни фотографии додека вежбаат јога

Лора Касперзак е мајка од Њу Џерси која вежба јога заедно со својата 4-годишна ќерка Мини. Овие нивни забавни заеднички моменти се овековечуваат во прекрасни фотографии.
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Колку е тешко да ги остварите вашите соништа?

Како да се справите со тешката ситуација, да ја вратите самодовербата, а со тоа да ги остварите вашите очекувања чувствувајќи се добро самите за себе?
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Блејзери – рецепт за добар стил

Евтино, а шик, едноставно и практично. Класично, а модерно. За ваков изглед и стил, имајте неколку блејзери (спортски сакоа) во вашиот плакар.
Датум: 13 мар 2014
, Автор:

Приредете ѝ моминска забава која никогаш нема да ја заборави

Погледнете ги наредниве неколку идеи кои можат да ви послужат како насока за организирање на одлична моминска забава...

Најубавите цитати за среќата

Обогатете ги вашиот ум и срце со ведрина и убави мисли за среќата. Еве ги некои од најубавите...
Датум: 13 мар 2014
, Автор: