Една девојка, 14 музички жанрови

19-годишната Сара, позната и како „Smoukahontas“ на Јутјуб ги воодушеви своите интернет фанови кога со совршено акцентирани бесмислици ни покажа како јазиците им звучат на оние кои не ги разбираат. Овој пат, по барање на публиката да пее, таа реши да го покаже и овој нејзин неверојатен талент на забавен и креативен начин.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар