Мајка и ќерка прават импресивни фотографии додека вежбаат јога

Лора Касперзак е мајка од Њу Џерси која вежба јога заедно со својата 4-годишна ќерка Мини. Овие нивни забавни заеднички моменти се овековечуваат во прекрасни фотографии. Лора брзо сфатила дека Мини сака да вежба јога, а интернетот полуде по нивните фотки на Инстаграм каде веќе имаат повеќе од 725.000 следачи.

Мајка и ќерка прават импресивни фотографии додека вежбаат јога

Лора вежба јога веќе 17 години и исто така држи предавања и работилници за јога во Њу Џерси. Но, нејзината пасија за овој вид источна медитација и тренирање ѝ дошла откако ги родила двете деца, на кои исто така јогата им станала интересна. Бидејќи постариот брат на Мини се срами да позира пред камерата, неговата сестра е пресреќна да компензира и за него.

Овие интересни фотографии ни покажуваат дека вежбањето може да биде забавно. Што побрзо ги научите децата на здрав и забавен животен стил, толку подобро за нив.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар