Наместо да ги фрлаат старите картонски кутии, луѓето ги претвораат во неверојатни замоци за мачки

Секој сопственик на мачки ќе ви каже дека можете да потрошите многу пари за куќа за мачка, но некои креативни сопственици решиле да направат сами.

30 прекрасни тетоважи со мачки

Ако сте љубител на мачки, дефинитивно ќе сакате да имате една ваква прекрасна тетоважа која ја искажува љубовта што ја чувствувате кон вашето милениче.

20 симпатични фотографии од мачки со своите мали мачиња

Мачките се озлогласени поради нивната рамнодушност кон речиси сè што се случува околу нив. Сепак, и тие имаат слаба точка, особено кога станува збор за нивните мачиња.

5 раси на мачки што живеат најдолго

Ако изберете раса на мачка која има подолг животен век, ги зголемувате шансите да живеете добар дел од животот заедно со вашата мачка.

20 фотографии од мачки што спијат во необична положба

Сигурно знаете дека мачките спијат во чудни позициии, но дури и кога ќе помислите дека знаете сè за нив, се појавуваат нови слики што ќе ве убедат во спротивното.

7 интересни факти за мустаќите на мачките

Мустаќите им кажуваат на мачките каде да одат, дали може да поминат низ некој тесен простор, а го откриваат и расположението на мачката.

Дали знаете зошто мачките мразат вода?

Постојат неколку причини зошто мачките упорно избегнуваат вода иако нивните поголеми роднини, како што се тигрите и леопардите, со задоволство скокаат во водата за да се изладат или да фатат плен.

20 животни лекции што ќе ги разберат само сопствениците на мачки

Ако сте сопственик на мачка, со текот на годините ќе ги научите овие лекции што ќе ви помогнат да разберете како функционира животот и како да го извлечете максимумот.

Уметник од Русија создава симпатични керамички садови во форма на свиткани мачки

Оваа удобна положба за спиење ѝ била инспирација за своите рачно изработени садови за јадење на една уметничка од Русија, Татјана, позната како Танико Га.

Плетени каучи за мачки кои станаа вирален хит

Ако мислевте да започнете нов креативен проект, ова е вашиот момент. Ако го сакате плетењето и имате крзнен пријател, тогаш овие слатки каучи за мачки може да ви дадат совршена инспирација.

5 раси на мачки кои можат да помогнат во борбата против депресијата

Според едно истражување, некои раси на мачки можат да помогнат дури и во борбата против депресијата. Ако решивте да чувате мачка, тогаш погледнете за кои 5 раси на мачки станува збор.

Зошто мачките ненадејно зјапаат во sидот или во празен простор?

Мачките се навистина мистериозни суштества. Многу сопственици на мачки забележуваат дека тие понекогаш зјапаат во одредена точка, но не можат да разберат зошто.