28 август 2020 | Кафе пауза

Што треба да преиспита секој хороскопски знак во текот на септември?

Пред нас е нов месец, а астрологијата ќе ви открие што треба да преиспитате кај себе за да станете подобра личност и да бидете посреќни.

6 знаци дека во вашиот живот се појавила добра личност

Постојат луѓе кои можат да ви донесат среќа и корисни промени во животот. Мудрите луѓе секогаш велеле дека треба да се дружите со силни личности и дел од нивната сила ќе се пренесе на вас.

Рецепт за вкусен мока пудинг готов за 6 минути

Потребни ви се само неколку минути за да ги измешате состојките, да ги ставите во микробранова печка и да ги украсите со малку сладолед и ликер од кафе!

Кои се придобивките од хијалуронската киселина?

Многумина користат производи со хијалуронска киселина и таа е важен дел од нивниот ритуал за убавина, но зошто? Прочитајте кои се најголемите придоивки од неа!

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

Kолку и да се обидувате да ја убедите вашата мачка да верува дека вие сте шефот во куќата, нема да успеете во тоа. Вистинската мачка секогаш ќе најде начин да биде во центарот на вниманието.

6 идеи за домашна училница

Учебната година сѐ уште нема да започне, па затоа треба да размислите за создавање на домашна училница каде што вашите деца ќе учат додека седат дома.