15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

Колку и да се обидувате да ја убедите вашата мачка да верува дека вие сте шефот во куќата, нема да успеете во тоа. Овие крзнени суштества изгледаат прилично невино однадвор, но можат да бидат вистински тирани кога сакаат внимание. Вистинската мачка секогаш ќе најде начин да биде во центарот на вниманието.

1. „Ако не спиеш со мене, нема да спиеш воопшто.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

2. „Случајно го разбудив кога ги преместував нозете.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

3. „Кога таа бара внимание.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

4. „Надвор има безброј места за одмор, но мојата мачка овде се чувствува најудобно.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

5. „Јас сум на ред.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

6. „Двајцата спиеја пред 3 минути.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

7. „Кому му треба личен простор… или воздух?“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

8. „Сакаш да ја составиш оваа сложувалка? Не денес.“

15 непослушни мачки што ќе ви покажат кој е шефот во куќата

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар