02 септември 2020 | Кафе пауза

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

Од почетокот, природата издржала метеори, ледена доба, вулкански ерупции, но сè уште постои и никогаш не престанува да нè интригира со својата желба за живот.

9 здравствени придобивки од брусницата

Покрај тоа што има добар вкус, брусницата има голем број лековити својства и придобивки во овој период кога настинките и вирусите се многу чести.

Бои што го прават просторот поголем

Живеењето во мал стан е предизвик сам по себе, а наоѓањето на вистинската боја за ѕидови се чини како најголемиот предизвик од сите.

Тест: Првото нешто што ќе го видите на сликата ја открива другата страна на вашиот карактер

Овој едноставен цртеж може да открие многу за вашата личност и за вашиот карактер. Првото нешто што ќе го забележите на оваа слика кажува многу скриени работи за вас.

Зошто деталното одговарање на прашањата на вашето дете е важно за неговиот успех?

Еден од најдобрите начини да го вклучите детето во подлабок и позначаен разговор е да започнете разговор користејќи детални одговори.

Еден човек создава аниме костуми за своите мачки кои изгледаат навистина кул

Еден талентиран човек од Јапонија во слободно време создава аниме костуми за своите мачки кои луѓето навистина ги обожаваат.

Кардио тренинг со танцување инспириран од најпопуларните песни од 2000-тите

2000-тите се години во кои излегоа најоригиналните Дизни филмови, но и многу добра музика. Ако ги имате подзаборавено некои од најпопуларните песни, тогаш Мади Лимбурнер е тука да ве потсети, а во исто време и да ви помогне да се чувствувате поздраво и поубаво.

Протеинска салата со никулци од наут

Пробајте го овој рецепт кој е одличен за вашето здравје и за витка линија!

Како изгледаат туристичките дестинации на реклама vs. во реалност?

Ниту една туристичка агенција нема да им признае на патниците дека Таџ Махал е опкружен со ѓубре, а пирамидите во Египет понекогаш се покриени со облаци од чад поради палењето на отпадот.

Придобивки од туширање со ладна вода

Ладната вода може да помогне во забрзувањето на циркулацијата на крвта, а ова значи и свеж и сјаен изглед на вашето лице.