20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

Се проценува дека планетата Земја е стара околу 4,5 милијарди години. Од почетокот, природата издржала метеори, ледена доба, вулкански ерупции, но сè уште постои и никогаш не престанува да нè интригира со својата желба за живот. За да опстане, природата може да направи работи за коишто нема да верувате дека се возможни.

1. Овој „бунтовен“ сончоглед одлучил да цвета далеку од другите – на средина на тротоарот

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

2. Од мртва гранка се родила тројка

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

3. „Ако некој некогаш фрлил паричка во овој бунар и посакал дрво, имаме добри вести.“

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

4. Претходно сме чуле за еколошки возила, но ова отиде малку предалеку

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

5. „Овие мртви лисја сè уште не паѓаат од дрвото, а веќе е зима.“

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

6. Ова дрво израсна од карпа и ја подели на половина

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

7. Напуштен ролеркостер

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

8. Мало дрво што пораснало со мала помош од пријател

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

9. Стара куќа со сосема нов покрив

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

10. Оваа пукнатина е совршено место за цветање

20 фотографии што сведочат за волјата за живот на мајката природа

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар