Кардио тренинг со танцување инспириран од најпопуларните песни од 2000-тите

Кардио тренинг со танцување инспириран од најпопуларните песни од 2000-тите

2000-тите се години во кои излегоа најоригиналните Дизни филмови, но и многу добра музика. Ако ги имате подзаборавено некои од најпопуларните песни, тогаш Мади Лимбурнер е тука да ве потсети, а во исто време и да ви помогне да се чувствувате поздраво и поубаво.

Овој 15-минутен кардио тренинг со танцување започнува со познатата песна „Crazy in Love“ на Бијонсе, а што следува потоа можете да откриете и сами!

Погледнете го и овој тренинг со танцување инспириран од музиката на Тејлор Свифт.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар