02 јануари 2021 | Кафе пауза

Розово + зелено: Одлична комбинација за вашиот ентериер

Еве неколку ентериери кои сериозно ќе ве инспирираат!

Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Во оваа празнична сезона, едно кафуле во Сеул, Јужна Кореја ве поканува да се гушкате со околу 130 мачки облечени во костими за Дедо Мраз. Преслатки се, нели?

Интервју со @persona.mk: Што е Гешталт терапија и кои се нејзините придобивки?

Дали луѓето во Македонија се доволно запознаени со Гешталт терапијата?