29 септември 2020 | Кафе пауза

Што се случува со вашето тело кога јадете зачинета храна?

Јадењето зачинета храна има ефекти врз целото тело. Но, многу луѓе не се свесни за позитивните и за негативните ефекти со кои ќе треба да се соочат.

Модна инспирација за жените во 50-тите години: 6 непогрешливи есенски комбинации

Есента не им е омилено годишно време на многумина, но нуди голем број можности за да создадете интересни, модерни и слоевити комбинации.

Занимливости за тробојните мачки што ги прават овие убавици уште поинтересни

Сопствениците на тробојни или калико мачки многу добро знаат колку се посебни нивните миленици, а една занимливост ги прави овие убавици уште поинтересни животни.

Изберете слика и откријте што ве чека до крајот на годината

Овој тест ќе ви помогне да се подготвите за идните изненадувања. Изберете една од четирите слики за да дознаете што ќе ви донесе крајот на годината.

4 хороскопски знаци што ќе бидат најмногу погодени од полната месечина во октомври

Благодарение на некои интензивни планетарни аспекти што се случуваат во овој период, некои хороскопски знаци ќе го почувствуваат влијанието на полната месечина.

Погледнете ја оваа неверојатна уметност на лисја

Неговата уметност не е вообичаена, бидејќи се состои во отсекување на разни форми од лисја од дрвја, понекогаш дури и играње со нивната транспарентност.

Рецепт за колачиња со тиква

Прекрасната есен е тука, а сигурно би сакале да уживате во неа заедно со вкусни колачиња!

Едноставни трикови со кои можете да создадете пријатна есенска атмосфера во домот

Топлите плетени џемпери се нешто што нема да го соблекуваме во наредните месеци, но тоа не е единствената промена во која можеме да уживаме!

За поздрав живот: Приоритети што треба да ги воведете во вашето секојдневие

Една студија од Универзитетот Харвард успеа да утврди пет приоритети што треба да се воведат во секојдневниот живот.

30 совети од непалските мудреци: Понекогаш тишината е најдобриот одговор!

Дајте им на луѓето повеќе отколку што очекуваат од вас и направете го тоа со радост.