30 прекрасни тетоважи со мачки

30 прекрасни тетоважи со мачки

Мачките се веројатно најомилените миленичиња во светот и тие честопати се инспирација во уметноста, во литературните дела, во филмовите, во музиката, па дури во тетовирањето. Ако сте љубител на мачки, дефинитивно ќе сакате да имате една ваква прекрасна тетоважа која ја искажува љубовта што ја чувствувате кон вашето милениче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sabina Popescu (@sabinatattoo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guga Tattoo (@guugaa9) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miejska Dżungla (@miejska.dzungla.tattoo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KaTusza.poland.tattooartist (@katuszakwiatkowska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JCTavares | Geek Tattoo (@tavares.ttt) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia (@zeletkowata) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @dlaczego_tattoo on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tosmile / #tattootosmile28 (@tosmile28) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lazlo DaSilva 🧟‍♂️ (@lazlodasilva) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Youyeon (@_youyeon_) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар