Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Во оваа празнична сезона, едно кафуле во Сеул, Јужна Кореја ве поканува да се гушкате со околу 130 мачки облечени во костими за Дедо Мраз. Преслатки се, нели?

Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Што може да биде послатко од мачки облечени во костими за Дедо Мраз?

Прочитајте за ова куче што изгледа како меченце што било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар