Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Бертрам е куче кое било напуштено на само 5 месеци бидејќи неговите одгледувачи го сметале за преголем за да го продадат. Сепак, Кети Грејсон ги откри неговите фотографии на Интернет и едноставно не можеше да одолее на кученцето. Таа веднаш се вљубила во неговото мало лице и џиновски шепи, па решила да го посвои. Таа го посвои од прифатилиште во Оклахома и сега тие заедно живеат во Њујорк, а симпатичното куче не може да биде посреќно.

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Куче што изгледа како меченце било напуштено, но наскоро го нашло својот прекрасен дом

Погледнете како една поларна лисица спасена од фарма за крзно ужива во снегот за прв пат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар