Прекрасни и успешни: Како им поминува денот на најубавите манекенки во Македонија?

Ние решивме да ѕирнеме во секојдневието на дел од најубавите манекенки во Македонија и да ја дознаеме тајната на нивната надворешна, но и внатрешна убавина...

Од модните писти директно на големото платно: 20 манекенки кои станаа успешни актерки

Од Моника Белучи, Клаудија Шифер, Мила Јовович и Жизел, па сè до Наоми Кембл.
Датум: 22 мар 2016

Диета за манекенки: Намалете 6 килограми за 10 дена, без потоа да си ja вратите тежината

Оваа диета може да ви помогне да ја добиете посакуваната фигура за само 10 дена.

Погледнете како изгледаат костимите за капење од „Викторија Сикрет“ на обичните жени

„Убавината не значи да имате совршена кожа и да немате сало. Имањето самодоверба и зрачењето на таа самодоверба од вас ве прави убави, сосе сите ваши маани.“

Прекрасни жени кои ја редефинираат убавината

Што би можело да биде попрекрасно од дефиниција за убавината која постојано се проширува? Всушност, заборавете на идејата за дефиниција, бидејќи овие неверојатно прекрасни жени ни покажуваат дека таа воопшто не ни е потребна!

Што мислат мажите за изборите за мис?

Еден маж решил да седне сам да гледа и да се обиде да сфати што всушност се случува во светот на жените.
Датум: 15 јун 2014
, Автор:

Протест во Барселона кој достојно ги брани правата на животните

Демонстрантите ги симулирале пакувањата со сирово месо коишто се продаваат во супермаркетите, но во еден многу поголем облик, а во нив пикнале фотомоделки обоени со крв црвена боја....

Облини, ќе ве молам!

Важно е како ја пренесувате таа ваша внатрешна енергија, кај и да сте, какви и да сте, што и да правите, движете се како кралици, бидејќи токму тоа и сте, кога не им робувате на комплексите.
Датум: 17 мар 2013
, Автор:

Куклите на излозите во бутиците се здебелуваат?

Шведскиот бутик H&M поставил реалистично обликувани манекенки на излогот, со цел нивните муштерии да видат како навистина облеката ќе изгледа на нив.

Згодни манекенки кои се родиле како машки

Многумина не знаат дека всушност голем број од моделите и манекенките кои се наоѓаат на насловните страници на магазините се всушност трансексуалци.

Убавици кои го рушат стереотипот за манекенските пропорции

Овие девојки немаат вишок килограми, туку само се чувствуваат убаво во своја кожа, прекрасни какви што ги создала природата.

Бјути трикови од моделите на Victoria’s Secret

Бидејќи ни тие немаат време секојдневно да ги посетуваат салоните за разубавување, прочитајте како ја одржуваат својата убавина, во рамките на нивниот дом.
12