26 март 2013 | Кафе пауза

Незаборавни изјави на Саманта од хит серијата „Сексот и градот“

„Мажите изневеруваат од иста причина поради која кучињата си ги лижат тестисите, затоа што можат!“
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Да живееја само 100 луѓе на светот…

Во момент кога во светот живеат скоро 7 милијарди жители, се прашуваме каква би била ситуацијата кога би биле само 100. Следува статистиката.
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Мал совет од „Фабриката на радоста“

Кока-кола нè инспирира да се „одлепиме“ од столчињата, да ги кренеме нашите мрзеливи задници и да согориме малку калории... Ви се верува? :)
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Протест во Барселона кој достојно ги брани правата на животните

Демонстрантите ги симулирале пакувањата со сирово месо коишто се продаваат во супермаркетите, но во еден многу поголем облик, а во нив пикнале фотомоделки обоени со крв црвена боја....

Таа се движи на мистериозни начини

Замислете да погледнете во моделката на фотографијата и наеднаш таа да ја сврти главата на другата страна. Тоа е можно во кинемаграфиите на Мајк Левис.
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Решава три рубикови коцки истовремено додека жонглира со нив

Талент кој ќе ве остави со подзинати усти.
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

Совршени боди арт илузии

Кога телото е платно, уметноста добива друга димензија.