манго | Кафе пауза

5 причини зошто треба да јадете манго

Мангото содржи витамини, минерали и влакна и е одличен антиоксидант. Поради тоа, прочитајте ги петте причини зошто да го вклучите ова овошје во вашата исхрана.

Совршено смуди: Кое овошје треба да го употребувате, а кое да го избегнувате?

Идеалниот начин да го започнете денот е да направите едно овошно смуди кое ќе ги содржи сите потребни хранливи материи.

Неодолив чизкејк колач со манго

Тој не само што изгледа вкусно, туку и навистина е вкусен!

6 овошја кои веројатно ги јадете на погрешен начин

Некои видови овошје обожаваме да ги јадеме, но не ни се баш омилени за чистење, лупење и сечење.
Датум: 12 авг 2014
, Автор:

Не сакате да јадете наутро? Подгответе смуди за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот бидејќи ни обезбедува енергија која му е потребна на телото за секојдневните задачи. Ако сте од оние кои не сакаат да појадуваат, ова зелено смуди е идеално за вас.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

МАНГО: Каталог за колекцијата есен-зима, 2013/14

Погледнете дел од каталогот на Манго за есен-зима, 2013/14, со моделот Ана Селезвена. Уживајте.
Датум: 01 окт 2013
, Автор:

Миранда Кер за есенската колекција на „Манго“

Шпанскиот бренд „Манго“ и за следната сезона подготвил многу интересна колекција. Во главната улога за презентација на колекцијата есен 2013 е ангелот Миранда Кер...

Колекција есен/зима 2012 на „Манго“

Дизајнерите во „Манго“ секогаш успешно си ја вршат својата работа. Но, што можеме да очекуваме оваа сезона?
Датум: 19 окт 2012
, Автор:

Тропскиот вкус на смудито

Ви нудиме три здрави и вкусни рецепти за убав и енергичен викенд...
Датум: 22 апр 2012
, Автор:

Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“

Манекенката Кејт Мос е новото заштитно лице на модната куќа „Mango“. Претставниците од модната куќа велат дека Кејт е избрана да го претставува брендот, бидејќи таа е пример за урбана, независна и силна жена...

Порција среќа во ресторанот „Ван Гог е биполарен“

Станува збор за ресторан, инспириран од животот на легендарниот холандски пост-импресионист Винсент ван Гог. Сопственикот Џетро Рафаел тврди дека страда од истото психичко нарушување...
Датум: 02 апр 2012
, Автор:

Алкохолна лимонада со манго

Малку поинаква лимонада од онаа на која сте навикнале да ја пиете. Оваа е само за возрасни, каде мангото е вистинска ѕвезда. Споделете ја со најблиските и уживајте...