6 овошја кои веројатно ги јадете на погрешен начин

Некои видови овошје обожаваме да ги јадеме, но не ни се баш омилени за чистење, лупење и сечење. Кивито не се лупи како компир, кората од портокалот не се реже на резанки туку само на половинки, за да отпаднат дршките од јагодите постои многу лесен начин за кој ви треба само сламка, калинката може да биде вкусно овошје без да биде здодевно за лупење, мангото се лупи фраерски со помош на чаша, а лубеницата се сече на уште пофраерски начин. Погледнете го видеото никогаш повеќе не мачете се со овие 6 овошки. Сочно уживајте!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар