Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“

Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“

Манекенката Кејт Мос е новото заштитно лице на модната куќа „Mango“. Претставниците од модната куќа велат дека Кејт е избрана да го претставува брендот, бидејќи таа е пример за урбана, независна и силна жена, а оваа колекција е наменета токму за овој тип девојки.Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“За потребите на каталогот за пролетната колекција на „Mango“, Кејт носи ненападна шминка и разбранета коса со што се истакнува нејзината природна убавина. Според фотографиите, „Mango“ за оваа пролет подготвува женствени фустани и палта. По својот крој фустаните потсетуваат на периодот од шеесеттите години на минатиот век, но покрај овие посвечени парчиња, тие спремиле и линија со полежерни модели.Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Кејт Мос во пролетната колекција на „Mango“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар